Şeboy’dan Özgürlük Parkı projesi

seboydan-ozgurluk-parki-projesiBuca Cezaevi’nin kaldırılması için Binali Yıldırım’dan söz aldığını belirten AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy, cezaevi yerine proje hazırladı.

15 yıl yürüttüğü Belediye Başkanlığı döneminde cezaevinin kaldırılması için çok çalıştığını ancak bir türlü sonuca ulaşamadığından dolayı içinde ukde kaldığını belirten Ak Parti Buca Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy, Binali Yıldırım’dan bu konuda söz aldığını önesürdü. Cezaevinin yerinin değerlendirilmesi hazırlattığı projeyi kamuoyunla paylaşan Şeboy, projenin ismini de “Özgürlük Parkı” koydu.

Cemil Şeboy, kentin göbeğinde yapılacak yaşam merkezinde büyük sosyal alanlar, kadın ve engelli aktivite merkezi, anfi tiyatro, ağaçlandırılmış yeşil alanlar, üstü otopark olan kapalı pazaryeri, çocuk oyun parkı, tören alanı, süs havuzları, açık otopark ve cezaevinin bir koğuşundan oluşturulacak Cezaevi Müzesi bulunacağını belirtti. Projenin kangren halindeki Buca trafiğine de merhem olacağını ifade eden Şeboy, “şu an Erdem Caddesi’ni kesen cezaevinin kaldırılmasıyla, pazaryeri ve rekreasyon alanı arasından yapılacak yol ile vatandaşlarımız Şirinyer’e girmek zorunda kalamadan Uçan Yol’a bağlanacak. Böylelikle Menderes Caddesi’ndeki trafiği rahatlatacak alternatif bir yol açmış olacağız. Ayrıca kentin göbeğinde kuracağımız bu yaşam merkezi ve ortasından yükselecek anıt, Buca’nın yeni sembolü olmaya aday diye konuştu” dedi.