Nev 201 Ankara’da yaşama geçiriliyor

Nev 201 Ankara

Nev 201 projesi Kalyon İnşaat ve Asfuroğlu Grubu (ASF) ortaklığı ile yaşama geçirilmektedir. Tamamlanan proje hakkında bilgilendirme amacıyla iki şirket Ankara Mevlana Bulvarı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelmiştir. Söz konusu proje Ankara’nın ticaret merkezi Mevlana Bulvarı’nda konumlandırılmış olup 239 adet ofis ve 35 adet ticari üniteden oluşmaktadır. Ayrıca seçkin mimari planı, merkezi konumu ve sosyal imkânları ile dikkat çekmektedir.

Mevlana Bulvarı ile Malazgirt Bulvarı’nın buluştuğu merkezi noktada konumlanan ofis yapısı ile dikkat çekmektedir. Ankara manzarasına sahip Nev 201 projesi 94 ile 207 metrekare arasında değişmektedir. Bununla birlikte birleştirilebilir ofis seçenekleri sunmaktadır. Proje, 2 yatay ve 34 katlı 1 dikey bloktan oluşmaktadır. 18.631 metrekare proje alanı ve 122.545 metrekare inşaat alanıyla şehrin yeni ticaret merkezi olmayı planlamaktadır. Nev 201, çok sayıda ödülü ve uluslararası başarısı bulunan ünlü mimar Emre Arolat imzası taşımaktadır. Üstelik bahsi geçen proje, mimarisi ile de ofis olmaktan çok daha fazlasını vadediyor. Projenin geniş iç bahçe alanları, iş yaşamını sosyal yaşamın bir parçası durumuna getirmektedir. Modern mimari yapısı ile dikkat çeken projenin, her katında ortak kullanım balkonları yer almaktadır. Üstelik balkonlu ofis alternatifleri ile çalışanların molalarını eğlenceli duruma getirmektedir. Bunun yanı sıra 1274 adet otoparkı ve rahat ulaşım imkânı ile yaşam kolaylaştırmaktadır.

 “Nev 201 başkentin en prestijli projesi”

Ticari Gayrimenkullerden Sorumlu Gayrimenkul Grup Müdürü Zekeriya Yelci, Kalyon İnşaat olarak Nev 201 projesini yaşama geçirmenin mutluluğu içine olduklarını aktarmıştır. Ayrıca Yelci; “Nev201’i başkentin en prestijli projesi olarak yaşama geçirdik. Her iş modeline uygun ofis seçenekleri ile çalışma ortamını konforlu kılan bir proje olmaktadır. Üstelik balkonlu ofis seçenekleri de fark yaratıyor. Ankara’nın yeni ticaret merkezi olan, yatay mimari planında, Emre Arolat imzası ile bir ofisten beklenenlerin çok daha fazlasını sunmaktadır. Bununla birlikte proje, insan hayatını zenginleştirecek tasarımı ile ofis kültürünü farklı bir konuma taşımaktadır. Nev201 gibi değerli yatırımlarımızı hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

 “Ticari hayata yararlı olmasını temenni ediyoruz”

Müze otel konseptinde inşa edilen The Museum Hotel Antakya’nın da sahibi Asfuroğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Asfuroğlu da proje ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Buna göre Asfuroğlu; “Özellikle son yıllarda hayata geçen ofis projelerine olan ilgiye baktığımızda Ankara memur şehri algısının yıkıldığını görmekteyiz. Ankara’nın sanayisi, tekno firmaları, savunma sanayisi ve büyük küçük ölçekli firmaları ile dünya pazarındaki yerini aldığı tartışmasız bir gerçek. Bu durum şehirdeki nitelikli ofise olan talebi arttırıyor. Talebin artmasıyla da Ankara’da nitelikli ofis açığı oluşuyor. Evet Başkent’te inşa edilen ofis sayısı fazla. Fakat ne yazık ki tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikli projelere az rastlanıyor. Şirket olarak Nev 201 projesi ile bu açığı kapatmayı hedefliyoruz. Ayrıca her gün değerlenen projemizin yatırım değerinin yüksekliğine de dikkat çekmek isteriz. Ülkemizin ödüllü mimarlarından Emre Arolat’ın imzasını taşıyan; geniş sosyal yaşam alanlarına, bahçelere, modern ofis seçeneklerine sahip projemizin Ankara ticaret yaşamına yararlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Ofis projeleri yatırım için doğru adres”

Necmi Asfuroğlu, yönelinen ofis projelerinin konut projelerine göre daha avantajlı olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca Asfuroğlu; “Konut, arsa iyi bir yatırım aracıdır. Ancak buna rağmen, kar getirme ve yıllara oranla değerlenme durumuna baktığımızda ofis projelerinin daha çok ön plana çıktığını düşünüyorum. Kira getirisi sağlama ve yatırımların bu yönde yapılması hususunda görüş varsa öncelik ofis projesi olmalıdır. Ofis projesi tercih edilirken ise mutlaka; ulaşım, sosyal donatı, teknik ayrıntılar gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Tüm bu detayların düşünülüp hayata geçirildiği Nev 201 projesi, iş hayatında sizi daima bir adım öne çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra seçkin mimari planı, merkezi konumu, rahat ulaşımı ve sosyal imkanlar ile yalnızca ofis olmaktan çok daha fazlasını vadediyor. Bununla birlikte her gün değerlenen projemiz, yatırım değerinin yüksekliği ile de dikkat çekiyor.” diyerek sözlerini noktalamıştır.

Diğer Emlak Haberleri için tıklayınız…