Accor’dan Akfen GYO’ya destek

Novotel Gaziantep

Akfen GYO firması bünyesinde yer alan 15 tanesi Türkiye’de ve 4 tanesi Rusya’da olmak üzere toplam 19 adet oteli işleten Accor Grubu ile aralarındaki kira sözleşmesi revize edildi. Revize edilmesi sonucunda sözleşme Akfen GYO lehine iyileştirilmiş oldu. Bu değişiklik ile Akfen GYO’nun sağladığı kira gelirlerinde 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren artış sağlanacak.

Akfen GYO firması bünyesinde bulunan toplam 19 tane oteli işleten Accor Grubu ile aralarında kira sözleşmesi yeniden düzenlenerek Akfen GYO lehine iyileştirildi. Bu değişiklik ile Akfen GYO firmasının sağladığı kira gelirlerinde 01.01.2021 tarihinden itibaren artış sağlanacak.

Pandemi döneminin turizm ve konaklama sektörüne olumsuz yönde etkisi, portföyü ağırlıklı olarak otellerden meydana gelen Akfen GYO’nun gelirlerinde kayıplara sebep olmuştu. Bu kayıplar Akfen Grubu tarafından kompanse edilmişti.

Bu defa 11 Mart 2021 tarihinde imzalanan yeni sözleşme ile 2005 yılında başlayan, dünya çapındaki Novotel ve Ibis markalarına ait otellerin Türkiye’deki en büyük yatırımcısı konumunda olan Akfen GYO ile Accor Grubu arasındaki köklü stratejik ortaklık daha ileri bir seviyeye taşındı.

“İleride yeni projelere birlikte imza atacağız”

Akfen GYO tarafından gerçekleştirilmekte olunan finansal yeniden yapılandırma ile beraber kira sözleşmelerinde yapılan revizyon ile Accor Grubu Akfen GYO’nun arkasındaki desteğini artırarak sürdürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, 110 ülkede, 39 marka ile 5 binin üzerinde otel işleten ve dünyanın en büyük otel operatörlerinden birisi olan Accor Grubu’na bu portföyün 19 otellik yatırımı ile önemli bir partneri olan Akfen GYO’nun arkasında olduğunu bir kez daha göstermiş olduğunu ifade etti. Hamdi Akın, “Accor Grubu ile olan birlikteliğimiz pandemi döneminde ve sonrasında da güçlenerek devam edecek. İleride yeni projelere de birlikte imza atacağız” diyerek Accor Grubu’na teşekkür etti.